رباتیک و خلاقیت کودکان

افزایش حس خلاقیت کودکان

امروزه با پیشرفت فناوری و علم و همچنین گسترش رباتیک و خلاقیت ، رشته ی رباتیک در عرصه فناوری پیشرفت های چشمگیری داشته است. رشته ی رباتیک جز فناوری های مدرن و جذاب می باشد و در زمینه های تکنولوژی دارای اهمیت ویژه و کاربردی می باشد. اموزش رشته رباتیک به کودکان و دانش اموزان ضرورت ویژه ای دارد. از این رو رشته ی رباتیک را در مدارس اموزش می دهند. آکادمی رباتیک و خلاقیت اسپادانا با تهیه بسته های آموزشی خلاقیت به دنبال رشد و پرورش خلاقیت دانش آموزان است. نتیجه رباتیک و خلاقیت برای دانش آموزان در دوره تحصیلی و شغلی آنها نیز قابل مشاهده خواهد بود. اما اهمیت فواید آموزش رباتیک چیست؟ و چرا باعث خلاقیت کودکان می شود؟
آموزش رباتیک به کودکان به انها حس تجربه شخصی را در کار و بازی می دهد که می توانند این تجربه های شخصی را به عنوان دستاورد در کار خود القا کنند و این تجربه ها و دستاورد ها باعث بالا رفتن اعتماد به نفس کودکان می شود که این خود کمک می کند که به موفقیت های بزرگتری در زندگی دست یابند. پس می توانیم علاوه بر بازی و سرگرمی، بچه ها را درگیر طراحی، ساخت و برنامه نویسی ربات کنیم که به یک علم و مهندسی خلاق فردی برای ان ها تبدیل می شود. آکادمی رباتیک و خلاقیت اسپادانا اقدام به طراحی و تدوین رباتیک و خلاقیت با ارائه بسته های متنوع آموزشی (ویژه 3 تا 17) نموده است.

رباتیک ، سرگرمی بسیار خوبی برای کودکان

برای جذب کودکان و دانش اموزان به یادگیری تکنولوژی و رباتیک و خلاقیت باید ان ها را سرگرم کرد. رباتیک همان اندازه که دارای تلکنولوژی و خلاقیت است، میتواند سرگرمی خوبی برای کودکان باشد چرا که با روحیات کودکان کاملا هماهنگ است. رباتیک برای بچه ها نوعی وسیله ی سرگرمی می باشد که می توان تمایل بچه ها را برای کار کردن بالا برد و همزمان با بازی بحث های تکنولوژی را به ان ها اموزش داد.

رباتیک ، روشی کارامد برای اموزش برنامه نویسی به کودکان

اموزش یا یادگیری برنامه نویسی در زمینه رباتیک و خلاقیت به کودکان می تواند سخت و انتزاعی باشد. ولی با اموزش رباتیک به کودکان و دانش اموزان، ان ها بطور فیزیکی و ملموس یاد میگیرند که چه کاری درست است و چه کاری نادرست. همچنین کودکان در حین کار با لوازم رباتیک یاد می گیرند ربات ها چه کاری را انجام می دهند و چه کاری را نمی توانند انجام بدهند که این خود باعث جرقه ی خلاقیت می شود. بنابر این با داشتن یک ربات و کار با انها به عنوان سرگرمی کودکان دستورالعمل را دقیقتر می آموزند.

رشته رباتیک میتواند کودکان را در یادگیری ریاضی، علوم، مهندسی و فناوری یاری کند و باعث رشد ان ها شود. در مدارس دانش آموزان می توانند بطور ملموس و مستقیم با ارتباط رباتیک و خلاقیت آشنا شوند و کار با ربات و برنامه ریزی ان را تجربه کنند و آموزش ببینند . با درک بهتر ارتباط بین ربات ها و فناوری، خلاقیت بچه ها نه تنها در رشته رباتیک بلکه در زمینه های دیگر درسی هم رشد می کند.

رباتیک ، موثر در امادگی و مهارت شغلی اینده کودکان

همه ی کودکان استعداد های ویژه ای دارند فقط باید ان ها را کشف کرد. باید به ان ها کمک کرد تا بتوانند خلاقیت خود را بروز و راه خود را پیدا کنند. پس برای فهمیدن زمینه ی هوشی کودکان باید ان ها را آزمود و عرصه کافی برای بروز استعداد هایشان فراهم کرد. زمانی که کودکان استعداد خود را بروز و راه خود را پیدا کنند می توانند در اینده و شغل خود مسیر درستی را انتخاب و در پیش ببرند. خلاقیت بستر مناسبی برای پیشرفت در زمینه های مختلف شغلی و زندگی است پس ان را باید تقویت کرد و به ان اهمیت داد. از همین رو رشته رباتیک یکی از راه های کسب خلاقیت می باشد.

رباتیک ، مناسب برای هر سن با ضریب هوشی متفاوت

رباتیک و خلاقیت نه تنها در زمینه یادگیری فناوری های نوین جذاب است بلکه می تواند به دلیل تنوع در مدل، برای همه سنین چه کودک و نوجوان و حتی بزرگسالان با هر علایقی جذاب باشد. محققان دریافتند که رباتیک در عملکرد کودکان مبتلا به اوتیسم بسیار موثر بوده و می تواند سرگرمی مناسبی باشد.

رباتیک ، بروز سانی علم نوین

ورود رباتیک و خلاقیت به دنیای کودکان به دوره خاصی محدود نیست! اموزش رباتیک به کودکان و نوجوانان نمی تواند فقط و فقط به یک دوره خاص محدود شود بلکه با توجه با رشد فناوری و علم می تواند تاثیرات چشمگیری را در حال و اینده کودکان داشته باشد و در بزرگسالی به فردی با دانش روز و برنامه ریزی دقیق تبدیل شود.

به این ترتیب رباتیک میتواند سطح انرژی و شادی در کودکان را به طور چشمگیری افزایش داده و باعث می شود تا کودکان کارهای تیمی را یاد بگیرند و با تیم های دیگر تعامل داشته باشند و با بازی در بازی های گروهی و بازی های تخیلی خودشان را به چالش بکشند.

آکادمی خلاقیت اسپادانا به عنوان یکی از فعال ترین شرکت های تولید کننده و صادرکننده بسته های مهندسی خلاقیت و آموزش رباتیک و خلاقیت کشور می باشد و آماده پذیرش نمایندگی رباتیک و تعامل با سرمایه گذاران داخلی و خارجی می باشد.

رباتیک و خلاقیت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

تماس با ما

95014144(031)

panex.ir - 09132148212

info@panex.ir

اصفهان - دانشگاه اصفهان - مرکز رشد

درباره ما

شرکت ایده پردازان نوین صنعت سپاهان  به عنوان اولین و بزرگترین شرکت تولید کننده بسته های مهندسی خلاقیت و رباتیک کشور، قصد دارد محصولات خود  را در زمینه پرورش خلاقیت ویژه کودکان و نوجوانان توسعه دهد  و  محصولات تولید شده را  علاوه بر توزیع در  سراسر نقاط کشور،  به کشورهای منطقه نیز صادر نماید و همچنین از تجارت الکترونیک در توزیع بهره ببرد.